KRS: 0000219632

Koleżanko - przyjdź do nas. Wysłuchamy Cię.
Odpowiemy na istotne dla Ciebie pytania.
Nie bądź sama ze swoimi problemami. Znajdź się wśród przyjaciół.


Kontakt do nas

Kętrzyńskie Towarzystwo Amazonki w dniach  od 17-09-2022  do dnia 01-10-2022r. uczestniczyło w turnusie  usprawniająco-rekreacyjnym w Sarbinowie Morskim. Klimat miejsca oraz położenie 50m od Bałtyku ośrodka „Beskid” ma korzystny wpływ na układ nerwowy, oddechowy oraz krwionośny ludzi dotkniętych chorobą nowotworową. Wypoczynkowi i poprawie zdrowia Amazonek sprzyjały zabiegi rehabilitacyjne, dobra kuchnia, nadmorskie spacery , wycieczki po okolicy, tańce, ogniska, bal przebierańców, wieczór  autorski znanej malarki Ireny Kuncewicz i inne.

Celem naszego wyjazdu była poprawa kondycji zarówno psychicznej jak i fizycznej naszego organizmu. Osiągnęliśmy to poprzez uczestnictwo w  zajęciach sportowych takich jak: spacery nad morzem,  spacery z kijkami nordic-walking, jazda na rowerze, poprzez wspólne  spędzanie czasu  i odwiedzanie pobliskich ciekawych miejsc. Wspólnota daje nam wsparcie nie tylko sobie nawzajem, ale też daje świadectwo na zewnątrz, że można chorobę leczyć.

Ten wyjazd dał nam ogromne wsparcie, bo jeśli widzimy się za jakiś czas zdrowe, znowu uśmiechnięte, to jest powód do chęci życia. Nie ma nic lepszego, jak mocna psychika. Szum fal, bezmiar wody i spokojny nadmorski klimat pomagały ukoić skołatane nerwy, pozbierać myśli i odreagować stres i napięcie. Pobyt nad morzem można nazwać swego rodzaju psychoterapią – pozwala wyregulować oddech, rozluźnić mięśnie, a nawet pomaga leczyć bezsenność.

Dzięki takiemu wyjazdowi wrażenia, szczęście i zadowolenie pozostaje na dłużej. Powoduje to działania na kolejne lata - obiecujemy sobie wyjazd na następny rok. A dzięki  dofinansowaniu otrzymanemu z PFRON  w zadaniu  mogła wziąć udział większa liczba osób niepełnosprawnych.

                                                                                                                          Barbara Kąkol

Zobacz zdjęcia