KRS: 0000219632

Koleżanko - przyjdź do nas. Wysłuchamy Cię.
Odpowiemy na istotne dla Ciebie pytania.
Nie bądź sama ze swoimi problemami. Znajdź się wśród przyjaciół.


Kontakt do nas

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Kętrzyńska Telewizja Kablowa (od 17 minuty)

W dniu 26 kwietnia 2015 roku Kętrzyńskie Towarzystwo „AMAZONKI” zorganizowało w Kętrzynie, już siódmy raz „Marsz Żonkila”, który przebiegał pod hasłem: „PROFILAKTYKA TWOJĄ SZANSĄ – wygraj z rakiem”. W tym roku zachęcałyśmy naszych mieszkańców do wykonywania badań profilaktycznych, nie wyrzucania zaproszeń na badania mammograficzne i cytologiczne ale skorzystania z nich. Naszą misją było przekonanie naszych gości do tego, że badania nie bolą a stwierdzenie, że „lepiej nie wiedzieć” odrzucamy do lamusa.

Zbiórka uczestników odbyła się o godzinie 15 na parkingu przy Kompleksie Rekreacyjno –Sportowym „Kętrzynianka”, gdzie w ubiegłych latach zakładałyśmy nasze „Poletka Nadziei”. Posadzone w poprzednich latach żonkile były radosne i przypominały o swoim symbolicznym znaczeniu.

Cała kolumna przemaszerowała ulicą M. Skłodowskiej, okrążyła Rondo im. Kombatantów, następnie ulicą Wojska Polskiego, Sikorskiego, Plac Piłsudskiego i ulicą Kajki doszła do Amfiteatru..

Całość wyglądała efektownie, a klaksony i syreny z pojazdów uczestniczących dodawały uroku, piękna i atrakcyjności całej akcji.

Pięknie żonkile i żółte balony w dłoniach i na samochodach uczestników marszu dodały ogromnego blasku całości i ( jesteśmy przekonane) przywróciły nadzieję, że „rak to nie wyrok”.

Wśród licznie zgromadzonych i uczestniczących w marszu osób nie zabrakło naszego Pana burmistrza Krzysztofa Hećmana.

Jak zwykle towarzyszyły nam koleżanki z innych kół Amazonek takich jak: Węgorzewo czy Olsztyn. W marszu uczestniczyli również przedstawiciele Stowarzyszenia RUBIN z Bartoszyc, którzy wcześniej dzielnie pomagali nam pompować balony.

Atrakcją marszu był udział taksówek z korporacji EURO –TAXI i wóz strażacki Dziękujemy im serdecznie za głośne wsparcie naszych działań.

W Amfiteatrze, po ogólnym przywitaniu wszystkich gości i podziękowaniu za czynny udział w marszu oraz zachęcie do wykonywania badań profilaktycznych rozpoczął się koncert.

Jako pierwszy wystąpił Chór WRZOS z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kętrzynie, następnie nasza lokalna, drobniutka, o jakże silnym i pięknym głosie- Ola Jeznach. Piosenka w jej wykonaniu „Kocham cię życie” Edyty Gepert, jak zwykle wywołała falę wzruszeń, łez no i nie mogło obyć się bez bisów.

Atrakcją imprezy była nasza gwiazda Oksana Predko we wspaniałym koncercie.

Głodnych nakarmił nasz niezawodny sponsor CITY KLUB przepysznym bigosem. Nasze koleżanki popiekły rewelacyjne ciasta. Ucztę dopełniły napoje w postaci kawy i herbaty.

Całość została sfinansowana ze środków pozyskanych z funduszu grantowego Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Wsparły nas również w naszych działaniach takie firmy jak: Firma Ubezpieczeniowa ERGO HESTIA w Kętrzynie, Kętrzyńskie Centrum Kultury, PGK „Komunalnik.

Pan Andrzej Paczkowski wraz z grupą wolontariuszy z kętrzyńskiego koła PCK objął nas opieką przedmedyczną. Natomiast policja zadbała o to, aby całość odbyła się bezpiecznie i bez zakłóceń. Dziękujemy serdecznie.

Patronatem medialnym i ogromną reklamą naszych działań w całym powiecie zajął się „Tygodnik Kętrzyński”. Serdecznie za to dziękujemy.

Dziękujemy również lokalnym telewizjom i prasie.

Dziękuję również moim koleżankom za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu całości imprezy.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

Zauważyłyśmy, że organizacja koncertów z udziałem różnych zespołów, podnosi atrakcyjność naszych akcji, a tym samym zostaje osiągnięty nasz cel, czyli zwrócenie uwagi jak największej ilości mieszkańców na profilaktykę. Mamy nadzieję, że tego typu zachęta do badań profilaktycznych przyczyni się do ich częstszego i systematycznego wykonywania.

 

Danuta Łozowska